Iranian MIDI-100 Top of best MIDI-pop-rap-jazz-Rocky- Classical-film-land MIDI file-fast and free Midi music-of persian,s gulf- موسيقي هاي رايگان با فرمت ميدي - دانلود سريع موسيقي ميدي- پاپ راک جاز کلاسيک فيلم سرزمين ها - ترکي ايراني -عکس هاي زيبا-غزليات برگزيده حافظ--سايت ادبي سايتي براي ادب دوستان و هنرمندان و اهل قلم و تفكر مكاني مناسب براي معرفي آثار ادبي فرهنگي-سريعترين دانلود كد هاي جاوا اسكريپت -طراحي و برپايي وب سايت و سايت هاي زيبا با قالب هاي اختصاصي و با قيمتي واقعا مناسب -ارتقاء رايانه هاي قديمي -

 
About MIDI File
درباره ميدي
چه ميدانيم ؟

مختصري در باره موسيقي بفرمت ميدي MIDI

موسيقي هاي مورد استفاده در اين سايت همه بفرمت ميدي MIDI است . اين فرمت از موسيقي در واقع از اولين فرمت هاي رايانه اي بود که انتخاب شد خصوصيت اين فرمت در درجه اول نرم افزاري بودن اصل موسيقي است و ساز منبع آن سيتي سايزر است که نت ها را تئسط فرکانس هاي الکترونيکي ايجاد کرده و توسط مدارات الکترونيکي در اين فرکانس ها تغييرات لازم را بري شبيه سازي نت هاي منتشره توسط ساز ها و ضرب هاي طبيعي مثل پيانو ويلون و غيره بوجود مياورد اگر چه هيچگاه نخواهد توانست دقيقا همان بشود و اين توسط نوازنده ا و وسيقي دان ها بسهولت قابل شناايي هست اما براي يک شنونده عادي ممکن است چندان هم قابل تشخيص نباشد . دومين خصوصيت فرمت ميدي اينست که بسيار کم حجم است که بکلي از ديگر فرمت ها متمايز ميشود علت آن هم اينست که نت هاي منتشره از اين فرمت در واقع تغيير يافته حروف اسکي هستند ! ! يعني توسط پردازشگر رايانه نت هاي ميدي که توسط نرم افزار مخصوص سازنده ( مثل صفحه کليد ميدي يا ارگ )  تحويل گرفته  را بتوسط يک سند متني که حروف آن اسکي يعتي ساده ترين متن رايانه اي ميباشد پردازش ميکند . و در واقع مبدل محصول شبيه ساز الکترونيک موسيقي به متن هاي اسکي است نه سازنده خود موسيقي . و نکته اي که در اين ميان مطرح است اينکه نميتوان به اين طريق صداي انسان را توليد کرد البته توسط رايانه صداي انسان را ميتوان شبيه سازي کرد اما نه بعنوان يک خواننده و هنرمند !آگر چه با تمهيداتي صدا هايي نظير گروه کر و يا خواننده متن ساده را نيز ايجاد کرده اند .

بهر حال نرم افزار هايي هست که موسيقي غير ديجيتالي ( آنالوگ و طبيعي ) را به فرمت ميدي تبديل ميکند که البته نرم افزار هايي که من تا بحال ديده ام اين تبديل کار بسيار مشکلي است و فراز و نشيب زياد و پيچيده اي دارد ضمن اينکه کاملا هم بايد گوش موسيقايي هم داشت تا کاملا شبيه اصل در بيايد . ولي ممکن است که جديدا ساده تر آن هم آمده باشد که بي خبرم . در ضمن بايد توجه داشت که بنظر ميايد با اين توضيحاتي که دادم در واقع نميتوان انتظار داشت که اگر کسي يک موسيقي را مثلا قطعه قصه عشق را از mp3  به  تبديل کرد اگر همين کار را ديگري هم انجام داد کارشان شبيه هم در آيد . چنانکه نه تنها صدا ها فرکانس ها شدت فرکانس ها و ساير خصوصيت ها بسته به ميزان سليقه يا درک يا مهارت تبديل کننده برميگردد  بلکه حتي نوع کيفيت و حجم و زمان حاصله نيز متفاوت است بطوريکه من مشاهده کرده ام که يک قطعه معروف را در 2 يا 3 اندازه و با کيفيت موسيقايي مختلف توسط سايت هاي مختلف عرضه شده و اين نکته مهم را بخاطر داشته باشيد که هيچگاه دو کار از دو گروه شبيه بهم در نميايد .

ضمنا من تا بحال صداهاي ويلن و ويلن سل و فلوت را چندان شبيه اصل نديدم و حتي با نوع ارگ هم متفاوت است بطوريکه کار هاي کلاسيک که عمدتا ويلن و ويلن سل است اصلا چيز جذابي از کار در نميايد شايد بشود اينطور نتيجه گرفت که ميدي در شبيه سازي ادوات ضربي مثل گيتار حتي تمبک موفق است اما در ادوات ساز زهي يا بادي ناموفق .

در انتهاي اين صفحه يک نرم افرار را نشاني داه ام که ميتوانيد کار تبديل فرمت wav  به ميدي را انجام برسانيد ميتوانيد ابتدا موسيقي فرمت mp3   را با نرم افزار جت اديو به فرمت wav با همان بيت ريت مورد توصيه تبديل کرده سپس با چند بار تمرين در اين کار کسب مهارت نماييد البته بهتر است تا مدتي فقط روي قصعه ها تک نوازي کار کنيد بعد به گروه نوازي بپردازيد .

 موسيقي هاي ايراني را بسيار نادر ديده ام که به ميدي تبديل کرده باشند در حاليکه در مورد موسيقي غربي کار هاي فراواني شده که خصوصا در چند سال اخير کارها بسيار کيفي هم در آمده بطوريکه مشکل بتوان آنرا از نوع mp3  تشخيص داد ( منظورم کلا موسيقي مدرن است نه کلاسيک ) .

اما شما بجاي تبديل موسيقي طبيعي به الکترونيک ميتوانيد با اداوت ميدي مثل ارگ و پيانو و سيتي سايزر هاي مختلف که انواع ادوات موسيقي را تقريبا شبيه سازي ميکند آهنگ مورد نظر خود را بنوازيد و جالب اينکه ميتوانيد يک نفره بجاي يک ارکستر کار کنيد مثلا ويلن سل را نواخته و بعد با فلوت مخلوط کنيد و يا ريتم هايي بسازيد و انها را صدا بزنيد ( کال کنيد ) و در عرض دو سه روز موسيقي بسيار جالبي بسازيد بطوريکه اگر کسي چندان دقيق نباشد محال است باور کند کار يک نفر است !
البته ادواتي که بتوان با آن اينگونه آهنگ ها را نواخت قدر مسلم ساختار الکترونيکي دارند ( من باب مثال همين ارگ هاي الکترونيک ) و شما خروجي آنها را توسط يک کابل ساده و مخصوص براي اين کار را به ورودي ميدي رايانه تان متصل ميکنيد و رايانه را تنظيم کرده تا موسيقي ها را پخش و ضبط نماييد .

به اميد خدا در اولين فرصتي که برايمان پيش آيد يک سايت جامع براي انتشار اين گونه موسيقي ها ايجاد خواهيم کرد . اميدواريم که از همين مجموعه اندکي که برايتان جور کرده ام رضايت داشته باشيد .

دو نرم افزار مفيد

در انتها يک نرم افزار تبديل فرمت wav  به MIDI را  قرار داده ايم که ميتوانيد آنرا دريافت کنيد و اين آخرين نسخه اين نرم افزار هست و نيز نرم افزار ديگري که فايل موسيقي MIDI  را يه آن داده و آن نيز نت هايش را برايتان مينويسد .

For Download
Convert WAV to MIDI files. Free Download.         Convert MIDI files to sheet music. Free download.

 
صفحه اصلي
در باره ميدي
صفحه 1
صفحه 2
صفحه 3
صفحه 4
صفحه 5
صفحه 6
صفحه 7
صفحه 8
صفحه 9
صفحه 10
صفحه 11
صفحه 12
صفحه 13
صفحه 14
صفحه 15
صفحه 16
صفحه 17
صفحه 18
صفحه 19
صفحه 20
تبديل کاست به سي دي
سايت هاي ما
تماس با ما

 


 

www.butkaj.com  

free web submission

www.easy-hit-counter.com   انتشار : بهمن 87 - بروز شده آذر 88